Tahvlitähestiku uustrükis on kasutatud kirjastandardit Kaldur, mille on loonud Mart Anderson. Kaardi ühel pool on joonistäht, teisel pool suur ja väike kirjatäht, lisatud on kirjavahemärgid, numbrikaardid ja tehtemärgid.
Õigekirja omandades on oluline teha vahet häälikute liikidel, mistõttu on tähestikus kasutatud eri värve. Põhiliike on kaks: täis- ja kaashäälikud. Kaashäälikute eriliik on sulghäälikud (artikuleerides tekitatakse kopsudest väljuvale õhuvoolule suuõõnes sulg ette) ja ortograafia mõttes väärivad tähelepanu võõrsõna- ja võõrnimetähed.
Joonistähtede puhul viitab sulghäälikule kui kaashääliku eriliigile sinises raamis roheline sisu; võõrsõnahäälikud F, Š, Z ja Ž (eesti keeles küll olemas, aga ainult võõrsõnades) on musta sisu ja samuti sinise raamiga, sest puhtfoneetiliselt on need kaashäälikud, mis moodustatakse ahtusega nagu teisedki kaashäälikud, nt v või l. Tähed C, Q, W, X, Y on komplektis traditsiooni tõttu kui enam levinud võõrtähed, nt paljude laste nimedes, ja et näidata nende asukohta tähestikus. Need esinevad üksnes võõrnimedes ja võõrkeelsetes ehk tsitaatsõnades ning on siinses komplektis hallid.
Kirjatähestikus kahele vastanduvale häälikuliigile viitavat raamimarkeeringut ei ole: täishäälikud on punased, kaashäälikud sinised, sulghäälikud rohelised, võõrsõnahäälikud mustad ja võõrhäälikud hallid.