Ilmus Kristi Kangilaski autoriraamat „Sõda on nagu...“
Me kõik tülitseme mõnikord. Kas see üldse erineb suurest sõjast või on see erinev ainult sellepärast, et me oleme selles tülis kahekesi või neljakesi ja mitte terve riigi rahvaga?
Kristi Kangilaski ütleb: „„Sõda on nagu...“ raamat sai alguse vajadusest leida lastele arusaadavaid põhjendusi, miks sõda üldse tekib. Selle peale mõeldes oli ilmselge, kui väga sarnased on suurte ja väikeste konfliktide tekkemehhanismid. Meid käivitavad ikka needsamad teemad - ebaõiglus, kadedus, ahnus, kättemaks, üksteise mittemõistmine. „Sõda on nagu...“ raamatusse panin kirja ja joonistasin üles kõige tavalisemad konfliktid, mis lastel omavahel tekivad ja mis on väga sarnased põhjustele, miks suured sõjad algavad.“
Igaüks teab või mäletab, mis tunne on kogeda ülekohut, ebavõrdset kohtlemist, keelepeksu või kõrvalejäetust – need on olukorrad, mida on kindlasti ette tulnud elus ja suhetes ning sedakaudu saab ka seletada midagi nii arusaamatult seletamatut nagu sõda.
Jõuline pildikeel ja samaväärne tekst moodustavad idee teenistusse rakendatud terviku, mis on autori tõeline tugevus. „Illustratsioonis üritasin olla hästi üldsõnaline nii, et piltidel ei tegutsegi otseselt lapsed ja võibolla mitte ka täiskasvanud, vaid lihtsalt tegelased. Raamat kutsub lapsi ja vanemaid lõpuks edasi mõtlema, kas on üldse mingi võimalus, kuidas saaks konflikti vältida. Kas samal viisil nagu kaks inimest, saaks konflikte vältida ka riigid? “
Viljandi linnakunstnik Kristi Kangilaski on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika eriala (2013). Lisaks illustreerimis- ja kujundustööle tegutseb ta aastast 2014 Viljandi kunstikoolis õpetajana. Kangilaski autoriraamatud on pälvinud mitmeid tunnustusi, tema illustreeritud raamatud on valitud ka viie kauneima Eesti lasteraamatu hulka.
Raamatu esitlus toimub 15. mail kell 17 Viru Keskuse Rahva Raamatus, kus Kristi Kangilaskiga vestleb lavastaja Johan Elm.