Switch to English version

Menyy
  Esileht
  - Uus!
  - Plaanis
  - Metoodilist
  - Ilmumas
  Firmast
  - Kontakt
  - Esindused
  POOD
  Õppekavad
  E-TELLIMINE
  TELLIMISLEHED
  KURSUSED
         
 
 
Loov matemaatika. Kunstiprojekte lastele UUS!
 
 Karyn Tripp
Tõlkija Katrin Joala
 
 
 
Lehekülgede arv: 112 lk
Värviskeem: värviline
Formaat: 21,5 x 25,5
Köide: pehme kaas
Ilmumisinfo: 2021
ISBN: 9789985047811
Kood: 9110
Hind koolidele: 8.16 + 9% km = 8.89 EUR

Koolibri ladu
Pärnu esindus
Jõhvi esindus
Tartu esindus
Rahva Raamat
Apollo
 
Karyn Tripp mäletab kooliajast vaevalisi tunde matemaatikaga ja rõõmu kooli lõppedes – ei kunagi enam! Alles täiskasvanuna sai ta aru, kui väärtuslikud on matemaatika-alased teadmised ning kuidas neid oskusi igal pool vaja läheb. Kui kooliikka jõudsid järgemööda ka tema neli last ja hakkas sama virin, et matemaatika on raske ja igav, otsustas õpetajast ema Karyn tegutseda. Ta võttis lapsed koduõppele ning mõtles välja põnevaid ja loomingulisi viise, kuidas matemaatikat paremini õppida ja õpetada. Kõige lahedam oli matemaatikat ühendada kunstiga. See pakub käelist tegevust ja juurdlemist ning võimaldab matemaatika lausa mängleva kergusega selgeks saada.

Oma ideid jagab ta raamatus ka meiega. Siin esitletud rohkem kui 40 kunstiprojekti käsitlevad matemaatika mõisteid alates lihtsast liitmisest, lahutamisest, korrutamisest ja jagamisest ning lõpetades harilike murdude, protsendiarvutuste, geomeetriliste kujundite pindala ja kolmemõõtmeliste kujundite ruumala arvutamise, proportsiooni ja kuldlõike mõistega kunstis. Kõik saab selgeks mänguliselt ja tegevuse käigus. Oma matemaatikaülesannet on võimalik isegi küpsetada ja pärast ära süüa!

Karyn Tripp on ka õpetamisteemal blogijate rühma STEAM Kids Books liige. Rühm koondab insenere, õpetajaid, matemaatikanohikuid, kunstisõpru ja kirjanikke, kes on koostööna kirjutanud ja ise kirjastanud kolm raamatut.