Trompetid udus. Jutte looduspäevikutest | KOOLIBRI
Switch to English version

Menyy
  Ajalugu
  Biograafiad
  Filosoofia ja ühiskond
  Hobid ja vaba aeg
  Ilukirjandus
  Kokaraamatud
  Kunst
  Lasteraamatud
  Loodus ja tehnika
  Muusika
  Nõuanderaamatud
  Reisiraamatud
  Sõnaraamatud ja keeleõpe
  LEIUNURK
         
 
Tagasi nimekirja

 
Trompetid udus. Jutte looduspäevikutest
 
 Eet Tuule
 
 
 
Lehekülgede arv: 160 lk
Värviskeem: mustvalge
Formaat: 15,5 x 21,5
Köide: pehme kaas
Ilmumisinfo: 2014
ISBN: 9789985032534
Kood: 6920
Hind koolidele: 8.85 + 9% km = 9.65 EUR

Koolibri ladu
Pärnu esindus
Jõhvi esindusx
Tartu esindus
Rahva Raamat
Apollo
 

Ornitoloog Eet Tuule jutukogu heidab pilgu tema loodusretkede põnevamatele, naljakamatele ning tihti ka pentsikumatele seiklustele. Hea loodusetundja ja suurepärase jutustajana oskab ta lugeja loomade ja lindude tegemistele kaasa elama panna. Paljud lood on nii haaravad ja elavad, et kirjeldatut võib lausa tajuda: soo kohal hõljuvaid udutompe, okste praksumist, vee vulinat ja kummalisi häälitsusi kaugusest, aga ka kaduvate luhtade lummust või täiuslikke vaikusehetki looduses.

EET TUULE on Eesti Ornitoloogiaühingu auliige ning tegelenud linnuvaatlustega juba 60 aastat. Pea sama kaua on ta kaastööd teinud ka Eesti Looduse uurijate Seltsile. Ornitoloogiaga hakkas Eet Tuule tegelema omal käel ning suurest huvist looduse vastu, erialane haridus on tal hoopis teisest valdkonnast. Lisaks lindudele on teda huvitanud imetajad, putukad, taimed, seened ja ilmastikunähtused. Oma loodusehuvi on ta jaganud ka teistega. 
Tema jutte on avaldatud noorte- ja lasteajakirjades ning Eesti Looduses. Nii ongi kunagisest ornitoloogiahuvist kujunenud kutsetöö, millega Eet Tuule tegeleb intensiivselt siiamaani.