Switch to English version

Menyy
  näita klasside kaupa:
  1. klassi komplekt
  üldõpetus
  eesti keel
  kirjandus
  inglise keel
  saksa keel
  itaalia keel
  prantsuse keel
  vene keel
  matemaatika
  loodusõpetus
  geograafia
  keemia
  füüsika
  bioloogia
  ajalugu, filosoofia
  inimeseõpetus
  ühiskonnaõpetus
  tööõpetus
  muusika
  kunstiõpetus
  sport
  ülddidaktika
  DIGIÕPIKUD
  LEIUNURK
         
 
Tagasi nimekirja

 
Majandus ja maailmapoliitika. Gümnaasiumiõpik PLAANIS!
 
 Annika Lentso
X Klass
 
 
 
Lehekülgede arv: 144 lk
Värviskeem: värviline
Formaat: 20,5 x 28
Köide: pehme kaas
Ilmumisinfo: Ilmub 2019
Kood: 8031
Hind koolidele: 11.38 + 9% km = 12.4 EUR
 

„Majandus ja maailmapoliitika“ õpik juhatab sisse majandusteadusesse, annab algteadmised nii majandusest kui ärindusest ning tutvustab majanduse toimimise teoreetilisi aluseid. Läbi praktiliste näidete selgitatakse lihtsalt ja arusaadavalt lahti keerulised teemad, nagu näiteks majanduse üldised printsiibid või majanduspoliitika.

Ärinduse ja ettevõtluse osa on küll seotud majandusteadusega, kuid on veelgi praktilisem ja sisaldab ülevaadet nii ettevõtjaks olemisest, ettevõtlusest kui ka praktilisi näiteid, millega ettevõtjad igapäevaselt peavad silmitsi seisma. Õpik aitab mõtiskleda ja mõista majanduse, inimeste ja ettevõtete otsuste tekkimise, majanduskasvu jms üle. Majandusteaduse abil on võimalik mõtestada nii enese käitumist (Miks ma ostan just kindlat kaupa iga kord, kui ma poodi sisenen või kuidas ma kulutan oma sissetulekut?) kui ka seda vastavalt suunata. Samuti mõista näiteks seda, miks inimesed näiliselt ebamõistlikult talitavad, miks mõni ettevõte ei väärtusta
vaid kasumit, miks mõned inimesed ei leia tööd, ehkki neil on amet omandatud, miks majandus ühes riigis kasvab ja teises mitte jms.

Annika Lentso on hariduselt majandusteadlane. Omandanud magistrikraadi Tartu Ülikoolis ning kirjutab hetkel doktoritööd. Ta on töötanud ökonomistina Eesti Pangas, peaökonomistina Swedbankis, ökonomisti ja juhatuse esimehena Eesti Arengufondis, juhtinud oma ettevõtet ning õpetanud EBS-s makroökonoomikat ja majandusteaduse aluseid.