Bioloogia 8. klassile | KOOLIBRI
Switch to English version

Menyy
  Esileht
  - Uus!
  - Plaanis
  - Ilmumas
  - Metoodilist
  Firmast
  - Esindused ja ladu
  - Kontakt
  - Tagasikaja
  POOD
  Õppekavad
  E-TELLIMINE
  KATALOOGID
  TELLIMISLEHED
  KURSUSED
         
 
Tagasi nimekirja

 
Bioloogia 8. klassile ILMUMAS!
 
 Alo Särg
VIII Klass
 
 
 
Lehekülgede arv: 160 lk
Värviskeem: värviline
Formaat: 20,5 x 28
Köide: pehme kaas
Ilmumisinfo: Ilmub 2019
ISBN: 9789985040362
Kood: 7999
Hind koolidele: 11.32 + 9% km = 12.34 EUR
 

Õpikus on 5 peatükki, mis jagunevad 64 alateemaks; õppematerjal on ette nähtud 70 ainetunnile.

Esimeses peatükis käsitletakse mikroorganismide ehitust ja eluprotsesse. Tutvutakse rakkude ehituse ja rakkude mitmekesisusega, antakse ülevaade bakteritest, algloomadest ja viirustest.

Teises peatükis süvenetakse seente maailma. Tutvustatakse seente tunnuseid ja eluviise, nende tähtsust aineringes, antakse ülevaade eri liiki seentest (pärmseened, hallitusseened, kübarseened).

Kolmas peatükk on pühendatud taimedele. Käsitletakse taimede ehitust, nende tähtsust elu olemasolule ja inimtegevusele. Pikemalt tutvustatakse taimerühmade esindajaid (vetikad, sammaltaimed, sõnajalgtaimed, paljasseemne- ja katteseemnetaimed).

Neljas peatükk käsitleb selgrootuid loomi. Tutvustatakse nende tähtsamaid rühmi (käsnad, ainuõõssed, ussid, limused, lülijalgsed jt), ainevahetuse eripärasid, toitumisviise, erinevaid kohastumusi. Eri alapeatükid on pühendatud selgrootute hingamis- ja seede- ja tundeelundite ehitusele ning paljunemisele. Räägitakse ka parasiitsetest selgrootutest ja nendest hoidumisest.

Viies peatükk on pühendatud ökoloogia probleemidele. Tutvustatakse ökoloogilisi süsteeme, toiduahelaid ja aineringet, inimtegevuse mõju loodusele. Räägitakse liikide, elupaikade ja kogu looduse kaitse tähtsusest.

NB! Õpikule sobivad Koolibri logoga läbipaistvad kilekaaned leiate SIIT.